وبلاگ

چگونه از مشکلات لنزهای تماسی جلوگیری کنیم

lens1

1. دستورالعمل های چشم پزشک خود را دنبال کنید

یک معاینه منظم چشم اطمینان حاصل می کند که لنزهای تماسی شما برای شما مناسب است و شما عادت های مناسب در مورد نحوه استفاده و مراقبت از تماس های خود را حفظ می کنید.

در طول نصب لنز، چشم پزشک موارد زیر را انجام خواهد داد:

  •  سلامت قرنیه و لایه اشکی خود را تجزیه و تحلیل کنید تا جلوی چشم خود را ارزیابی کنید و ارزیابی کنید که آیا مستعد خشکی چشم هستید یا خیر.
  •  انحنای قرنیه خود را اندازه بگیرید (زیرا اندازه نادرست – خیلی بزرگ یا خیلی کوچک – می تواند بسیار ناراحت کننده باشد)
  • تعیین کنید که آیا شکل لنز شما برای چشمان شما مناسب است و آیا تناسب مناسبی دارید یا خیر. هنگامی که لنز شما به درستی جا نمی‌شود، با هر پلک زدن به شدت حرکت می‌کند و باعث تجربه ناخواسته‌ای مانند خشکی، سوزش و خارش می‌شود.

2. نسخه خود را با دقت بخوانید

در پایان معاینه چشم، متخصص مراقبت از چشم شما یک نسخه لنز تماسی جدید متناسب با نیازهای چشم شما ارائه می دهد. لنز تماسی شما را نشان می دهد:

  • نام تجاری
  • نوع
  • اندازه گیری هایی از جمله منحنی پایه (BC) و قطر (DIA)
  • تاریخ انقضا

هنگامی که لنزهای تماسی جدید را به صورت آنلاین سفارش می دهید، حتما جزئیات نسخه خود را به دقت دنبال کنید. استفاده از لنزهای تماسی با نسخه اشتباه ممکن است باعث ناراحتی شود. اگر لنز شما به درستی جا نشوند، ممکن است سطح چشم شما را خراش دهند. تماس‌هایی که خیلی محکم روی قرنیه قرار می‌گیرند ممکن است چشم‌های شما را مسدود کنند تا اشک‌هایی که به طور محافظ چشم‌های شما را می‌پوشانند، باعث تحریک و تاری دید شوند.

3. به موقع لنز را تعویض کنید

برنامه پوشیدن ارائه شده توسط متخصص چشم را دنبال کنید. برای سلامت چشم ها مهم است که از لنزهای خود بیش از حد استفاده نکنید. استفاده از لنزهای تماسی کمتر از 12 ساعت در روز، در حالت ایده آل 8 تا 10 ساعت، به منظور حفظ سلامت قرنیه توصیه می شود.

همیشه باید لنزهای تماسی خود را بر اساس برنامه زمانی مناسب خود تعویض کنید. پوشیدن بیش از حد تماس های شما توصیه نمی شود و می تواند منجر به عوارض متعددی مانند زخم قرنیه، التهاب قرنیه، حساسیت به نور یا تاری دید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *